назад

У Краматорську відбулась прес-конференція на тему «Захист прав постраждалих від домашнього насильства»

DSCN2357

Особи, постраждалі від домашнього насильства, є самостійною категорією суб’єктів, які мають право на отримання гарантованої державою безоплатної правової допомоги. На цьому наголошували учасники прес-конференції, присвяченої питанням протидії домашньому насильству.

 Зустріч, яка відбулася у Краматорському Антикризовому медіа-центрі, була організована спільно Регіональним центром із надання безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій і Запорізькій області та Краматорським місцевим центром із надання безоплатної вторинної правової допомоги. У заході взяли участь директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій і Запорізькій області Павло Наливайко, директор Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторія Харенко, заступник директора Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Рябуха, координатор з питань гуманітарного реагування в Донецькій області Фонду народонаселення ООН Тетяна Столяренко, інспектор зі зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Краматорська і Слов’янська Наталя Бокова.              

Учасники прес-конференції охарактеризували сучасний стан захисту прав жертв домашнього насильства, його структуру й особливості. Запропонуювали свої шляхи вирішення проблеми.                                                                                  

«Сьогодні ми зібралися для того, щоб обговорити шляхи вирішення проблеми насильства в сім’ї, спільно опрацювати механізми захисту людей, які страждають від домашнього насильства,- зазначив Павло Наливайко. – В суспільстві існує таке уявлення, що ця проблема стосується тільки жінок, але це не так. Від домашнього насильства у низці випадків можуть страждати діти, люди старшого віку, інколи – батьки молодиків віком від 17-18 років, які вчиняють економічне й фізичне насильство. Наше завдання – якомога повніше поінформувати людей щодо того, як саме їм належить захищати свої права, яким є правовий механізм захисту у таких випадках, куди необхідно звертатися».          

Особи, які постраждали від домашнього насильства, можуть звертатися зокрема у Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, – на цьому наголошували учасники зустрічі в Антикризовому медіа-центрі.                                                                            

Директор Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторія Харенко звернула увагу насамперед на практичний аспект надання правової допомоги постраждалим від різних видів побутового насильства:

«Люди повинні знати, як саме їм необхідно діяти у випадках, якщо відносно них чиниться домашнє насильство. Адже офіційна статистика відображає далеко не всю картину, що стосується цього явища. Найбільш поширені питання, які турбують постраждалих: що робити, куди звертатися, як діяти задля захисту своїх прав».

Учасники прес-конференції навели низку прикладів із юридичної практики, тлумачення яких дозволить жертвам побутового насильства активніше захищати свої права у конкретних випадках вчинення щодо них протиправних дій. Також присутні наголосили на необхідності консолідувати зусилля щодо не тільки протидії, але й попередження ситуацій, пов’язаних із побутовим насильством.

Повне відео на прес конференцію можна передивитись за посиланням

За безоплатною правовою допомогоююридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги: 

Краматорський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Донецька область, м. Краматорськ, вул. Академічна, буд.20 тел: (099) 266-91-62 

Торецьке бюро правової допомоги – м. Торецьк, вул. ГероївПраці, 3, тел.: (099) 478-67-48, 

Костянтинівське бюро правової допомоги – м. Костянтинівка, вул. Театральна, 5, тел.: (099) 621-91-72 

Дружківське бюро правової допомоги – м. Дружківка, вул. Короленка, 1, тел.: (095) 926-42-07, 

Добропільське бюро правової допомоги – м. Добропілля, вул. Незалежності, 35, тел.: (095) 209-70-74, 

Слов’янське бюро правової допомоги – м. Слов’янськ, вул. Університетська, 47, тел.: (066) 368-00-63 

Бахмутське бюро правової допомоги – м. Бахмут, вул. Василя Першина, буд. 11, тел.: (050) 654-76-61, 

Авдіївське бюро правової допомоги – м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд.1, тел.: (050) 545-56-78, 

Лиманське бюро правової допомоги – м. Лиман, вул. Пушкіна, буд. 12 б, тел.: (095) 688-54-64, 

Олександрівське бюро правової допомоги – смт. Олександрівка, вул. Самарська, 5, тел. 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103