З метою поширення інформації про безоплатну правову допомогу серед жителів Лановеччини, 11 серпня 2016 року головний спеціаліст відділу право просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ярослав Лис у складі робочої групи місцевого центру відвідав з робочим візитом місто Ланівці та взяв участь у семінарі «З загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці», який провела провідний юрисконсульт Ольга Грицай у Лановецькому районному центрі зайнятості. Зокрема, у даному заході прийняли участь двоє осіб (Андрій Гуменюк та Василь Хайлов), що знаходяться на обліку, як внутрішньо переміщені особи.
Завданнями даного заходу було поширення серед жителів району інформації про їх право на правову допомогу, яке гарантоване ст.59 Конституції України, ознайомлення присутніх з роботою центру, основними положеннями Закону України «Про безоплатну правову допомогу», зокрема із суб’єктами права на БВПД, зазначеними у статті 14 Закону та переліком підтверджуючих документів, необхідних для отримання такої допомоги. Крім того, присутні отримали буклети з інформацією про безоплатну правову допомогу із зазначенням адреси розміщення Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, контактного телефону та скайпу, а крім того, внутрішньо переміщені особи отримали розроблені місцевим центром тематичні буклети для даної категорії громадян. Ярослав Лис ознайомив учасників семінару та працівників РЦЗ з реалізацією пілотного проекту шодо проведення державної реєстрації громадських формувань, Кременецьким місцевим центром.
Інтегратор місцевого центру проінформував присутніх про бюро правової допомоги, що розпочнуть свою роботу по всій Україні з 1 вересня 2016 року, в тому числі і в м. Ланівці, де усі бажаючі зможуть отримати необхідні юридичні консультації та роз’яснення з правових питань, подати звернення на безоплатну вторинну правову допомогу, а також матимуть доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України.
Учасник АТО, який приймав участь у семінарі, отримав юридичні консультації та відповідні роз’яснення у мобільному консультаційному пункті, відкритого у Лановецькій районній раді.
З метою спрощення доступу до БПД внутрішньо переміщених осіб, Ярослав Лис провів робочі зустрічі з головою Лановецької районної ради Русланою Кушнір, керівником міжвідомчого районного координаційного штабу з питань пов`язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, першим заступником голови Лановецької районної державної адміністрації Олександром Батожним, директором Лановецького районного центру зайнятості Світланою Філюк, в ході яких домовлено про залучення фахівців місцевого центру до проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів з питань надання соціальної та правової підтримки внутрішньо переміщеним особам, що будуть проводитись у Лановецькому районі в серпні-грудні 2016 року.
Крім того, інтегратор місцевого центру провів робочі зустрічі з завідуючою сектором інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю та новопризначеним головним спеціалістом юридичного сектору апарату Лановецької РДА Вікторією Фариною і Оксаною Тижук, в ході яких досягнуто домовленості про координацію зусиль між місцевим центром та Лановецькою РДА в частині спрощення доступу жителів району до безоплатної правової допомоги та розміщення інформаційних матеріалів Кременецького місцевого центру на офіційному веб-сайті райдержадміністрації.
З метою забезпечення доступу до правової допомоги громадян похилого віку, інвалідів, хворих, безробітних та інших категорій соціально незахищених осіб, Ярослав Лис провів робочу зустріч з директором територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Андрієм Тюхом, за підсумками якої підписано меморандум про співробітництво між центром та територіальним центром соціального обслуговування.
Також, працівниками місцевого центру було здійснено прийом вищезазначеної категорії осіб у мобільному консультаційному пункті відкритому у Лановецькому стаціонарному геріатричному відділенні територіального центру.
Крім того працівники місцевого центру відвідали Снігурівську сільську раду Лановецького району, де провели робочу зустріч із сільським головою Аркадієм Сеником та секретарем сільської ради Оксаною Бодань, в ході якої ознайомили присутніх з безоплатною правовою допомогою, роботою місцевого центру, категоріями осіб, які мають право на БВПД, функціями бюро правової допомоги та проведенням реєстрації громадських формувань.
Під час перебування у Снігурівській сільській раді працівники місцевого центру зустрілись з Ігорем Будніком, який є внутрішньо переміщеною особою і якого цікавило питання його обов’язків, як внутрішньо переміщеної особи. Відповідно до статті 9 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщена особа зобов’язана:
– дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства;
– повідомляти про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів;
– повідомляти про зміну фактичного місця проживання або про повернення до покинутого місця проживання протягом 10 днів;
– у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом;
– один раз на шість місяців з’являтися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики.
Також Ігор Будник та працівники сільської ради отримали буклети з інформацією про безоплатну правову допомогу із зазначенням адреси розміщення Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, контактного телефону та скайпу та розроблені місцевим центром тематичні буклети для внутрішньо переміщених осіб.
Працівникам сільської ради запропоновано з метою отримання правових онлайн-консультацій жителями населених пунктів Снігурівської сільради приєднатися до скайп-зв’язку з місцевим центром.