Працівники Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області долучилися до семінару Рівненської обласної прокуратури на тему «Актуальні питання реалізації повноважень прокурора у сфері захисту інтересів дітей та протидії насильству. Проблеми забезпечення процесуальних гарантій дитини у кримінальному провадженні та застосування у практичній діяльності міжнародних стандартів з дотримання прав неповнолітніх учасників кримінального провадження». Окрім обговорення питань з вищезгаданої теми, під час заходу було порушено ряд питань, що стосувались реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінальних правопорушень» на теренах Рівненщини.
Учасники семінару – керівники та працівники окружних прокуратур, відповідальні за діяльність у сфері захисту інтересів дітей та протидії насильству, керівники відділення консультативної служби постраждалих від насильства Рівненської облради.
Поряд з іншими питаннями порядку денного, учасники семінару зупинилися на актуальних проблемах та особливостях реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінальних правопорушень» протягом 10 місяців 2022 року , які довів до присутніх заступник начальника відділу організації надання та забезпечення якості правової допомоги , підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Олександр Кузик.
Предметом обговорення стали, зокрема, питання ефективної комунікації між учасниками Програми, особливості реалізації онлайн-зустрічей між учасниками Програми, залучення ресурсів державних та громадських організацій дотичних цього питання до питання.
«Такі заходи з обміну досвідом між учасниками Програми, розробка за їх результатами відповідних методичних рекомендацій та практичних алгоритмів – максимально сприяють реалізації положень і завдань, передбачених Проєктом», – зауважив Олександр Кузик.
Разом з тим, учасники круглого столу детально зупинились на питаннях отримання згоди сторін до участі у Програмі, залученні представників територіальних громад до реалізації Програми та посиленні правопросвітницької роботи, яка спрямована на роз’яснення усіх переваг участі у Програмі як для потерпілого, так і для неповнолітнього.