Смерть, розруха, каліцтво, зламані долі – ось що несе для українців наш агресивний сусід. В горнилі війни зникає, як невеличке обійстя умовної баби Нюри, так і цілі населенні пункти. А ще наші громадяни по усій Україні та за її межами шукають своїх безвісти зниклих рідних, коханих, друзів чи знайомих – як військових, так і цивільних. Як система безоплатної правової допомоги може допомогти сім’ям зниклих безвісти за особливих обставин – читайте далі.
Нещодавно відбулася робоча зустріч представників Координаційного центру з надання правової допомоги з представником Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, під час якої сторони обговорили основні напрями співпраці між Уповноваженим та системою надання безоплатної правової допомоги у сфері надання правових послуг членам сімей осіб, зниклих безвісти.
Після цієї зустрічі відповідна робота розпочалась і в регіонах, зокрема, на Рівненщині. Для налагодження ефективної взаємодії директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк підписав меморандум про співпрацю з регіональною координаторкою у Рівненській області Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Оленою Хотенко.
«Сьогодні ми підписали меморандум, в рамках якого в подальшому будемо співпрацювати, аби допомагати громадянам, що розшукують своїх близьких, ви – зі свого боку, ми – зі свого», – зауважив Василь Овдіюк.
В рамках меморандуму сторони обмінюватимуться інформацією про осіб, які потребують безоплатної правової допомоги з питань захисту прав зниклих безвісти та військовополонених, забезпечуватимуть надання такої допомоги, а також спільно інформуватимуть близьких родичів та членів сімей осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, про їхні права та порядок їх реалізації.
«За час моєї роботи в Консультативній раді Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, від Рівненщини вже надійшло близько 200 заяв від рідних зниклих безвісти. Пошук людей або будь-яких відомостей про них – це колосальна робота. Тому, чим більше структур та організацій буде задіяно в цьому процесі, тим вищі шанси довести справу до кінця», – розповіла регіональна координаторка у Рівненській області Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олена Хотенко.
Зокрема, в рамкам майбутньої співпраці, юристи безоплатної правової допомоги можуть:
- Пояснити, що робити та куди звертатися, щоб відшукати зниклих близьких.
- Надати контакти інституцій, які займаються пошуком зниклих безвісти та обміном військовополонених.
- Проконсультувати щодо прав, пільг та соціальних гарантій для членів сімей зниклих безвісти та полонених та алгоритму дій для їх отримання.
- Допомогти у складенні:
- звернень до державних установ, правоохоронних органів та органів військового управління;
- документів для оскарження дій державних органів у содовому порядку.