назад
21.06.22

Відновив свою роботу консультаційний пункт доступу до системи БПД на базі філії Державної установи «Центр пробації»

Після вимушеної перерви фахівці київських центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги знову будуть надавати правові консультації особам, що перебувають на обліку у Шевченківському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у місті Києві та Київській області.

Під час спільної зустрічі керівництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві  з начальницею районного відділу Анною Клочковою обговорили перспективи подальшої співпраці для покращення доступу до системи БПД засуджених, які відбувають покарання без позбавлення волі та надали правові консультації підопічним Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у місті Києві та Київській області.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Перш за все, директор Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Михайло Харін зосередив увагу присутніх на видах юридичної допомоги, які можна отримати в регіональних та місцевих центрах з надання БВПД та категоріях громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а саме право на захист, на представництво інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, на складення документів процесуального характеру. Також він розповів про зміни в законодавстві України, які торкнулися різних сфер життя українців у період воєнного стану. Зокрема розкрив зміст ст. 40 Кримінального кодексу України, відповідно до якої не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного та психологічного примусу.

Потому, під час робочої зустрічі з керівницею районного відділу Анною Клочковою, обговорюючи проведення правопросвітьницьких заходів для підвищення правової проінформованості засуджених, поновили попередні домовленості, відповідно до яких, щомісяця,  фахівці київських центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги будуть надавати правові консультації особам, що перебувають на обліку у Шевченківському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у місті Києві та Київській області.

Довідково. Серед основних завдань підрозділів пробації – організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань), допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя  в суспільстві.