назад

Виїзні прийоми до осіб з обмеженими можливостями – один з важливих напрямків у роботі бюро правової допомоги

imageНе кожна людина має змогу особисто звернутися до центрів та бюро безоплатної правової допомоги. У такому випадку правники центрів та бюро завжди готові приїхати до людини з обмеженими можливостями і прийняти звернення на дому. Так, наприкінці листопада 2017 року, головний спеціаліст Петриківського бюро правової допомоги Оксана Волох здійснила кілька виїздів до осіб з обмеженими можливостями, які проживають в с. Єлизаветівка.

Мешканець села Володимир П* 1920 року народження раніше вже звертався до Петриківського бюро правової допомоги для складання листа  до Міністерства оборони Російської Федерації щодо підтвердження його знаходження у полоні в часи Другої світової війни. Коли Міністерство оборони РФ підтвердило інформацію, спеціаліст бюро допоміг Володимиру П* заповнити анкету згідно Директиви Федерального міністерства фінансів Федеративної Республіки Германія «Про виплати одноразової грошової допомоги колишнім радянським військовополоненим». У результаті в листопаді 2017 року клієнт бюро отримав  допомогу в розмірі 2500 євро. Під час чергової зустрічі з Володимиром П* Оксана Волох надала консультацію з питання безкоштовного отримання візка для осіб з обмеженими можливостями. Спеціаліст склала відповідну заяву, яку було надіслано до управління соціального захисту населення.

Олексію В*, теж мешканцю Єлизаветівки, знадобилося роз’яснення з приводу отримання інвалідом І групи автомобіля. Відповідно до Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні” держава забезпечує розробку, виробництво, закупівлю технічних та інших засобів реабілітації, спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту інвалідів. Спеціаліст бюро дала громадянину перелік документів які потрібно подати до управління соціального захисту населення та допомогла в заповненні відповідної заяви.

З метою ефективного вирішення питань щодо створення сприятливого середовища для людей з обмеженими можливостями, реалізації ними права на участь в економічній, політичній, соціальній, культурній та інших сферах суспільного життя, працівниками Петриківського бюро правової допомоги постійно здійснюються виїзні прийоми до таких осіб. «Люди з особливими потребами є повноправними членами нашого суспільства і потребують постійної уваги до своїх проблем», – упевнена Оксана Волох, яка є частою гостею у оселях таких громадян.

Нагадуємо, що Петриківське бюро правової допомоги працює за адресою: смт. Петриківка, пр. Петра Калнишевського,69 каб. 206,208. Графік роботи з 8.00 до17.00, з перервою на обід з 12.00 до12.45, п’ятниця з 8.00 до 16.45. Контактний телефон бюро 0563424652.

Всеукраїнська гаряча телефонна лінія, зателефонувавши на яку можна дізнатися адреси  центрів та бюро  у усіх регіонах України 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних  телефонів в межах України)