назад

Як протидіяти домашньому насильству говорили учасники круглого столу

Про домашнє насильство та як протидіяти цьому явищу говорили сьогодні учасники круглого столу, який відбувся в Головному управлінні Національної поліції Полтавської області. Учасниками зібрання стали представники поліції, структурних підрозділів облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування міста, освітяни і медики.

Долучився до заходу і заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ігор Клименко.

«На профілактичному обліку поліції перебуває понад 1200 кривдників, 69 з яких жінки. Заборонні приписи отримали понад 300 домашніх «тиранів»», – повідомила очільниця дільничних офіцерів поліції області Жанна Ахіджанян.

За її інформацією, з приводу фактів домашнього насильства склали понад 1600 адміністративних протоколів та зареєстрували понад 30 кримінальних проваджень. 10 домашніх кривдників отримали підозри про скоєння кримінального правопорушення та 7 обвинувальних актів скерували на розгляд судів.

З метою вчасного реагування на факти домашнього насильства Національна поліція запровадила мобільні групи реагування на факти домашнього насильства. Така група у Полтаві з’явилася на початку липня цього року. Відтоді працівники мобільної групи опрацювали близько півтисячі викликів, склали відносно кривдників 53 адміністративні матеріали.

Під час зустрічі учасники розглянули й проблеми, що ускладнюють роботу поліції і фахівців при реагуванні на виклики. Зокрема, дільничний офіцер поліції Роман Дорош, який входить до складу мобільної групи, вважає найбільшою прогалиною – відсутність можливості ізолювати «насильника», від дій якого потерпає родина.

За його інформацією у Полтаві лише за період роботи мобільної групи поліція винесли 56 термінових заборонних приписів. З-поміж них 52-м кривдникам заборонили вхід і перебування в місці проживання жертви, 55-м – спілкуватися з нею, а 49-х зобов’язали залишити місце проживання.

«З січня минулого року право на безоплатну вторинну правову допомогу також отримали особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також діти. Тобто вони можуть отримувати не лише безоплатні консультацій, а послуги стосовно захисту, представництва їх інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.», – поінформував заступник директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Ігор Клименко.

За результатами заходу сторони обговорили варіанти розв’язання проблемних питань і налагодження ефективної комунікації між органами і службами.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.