назад
03.10.23

Юристи системи БПД пройшли тренінг від ГО «Принцип», щоб захищати права поранених ветеранів

Юристи, які працюють у системі безоплатної правничої допомоги, пройшли дводенний тренінг від ГО «Принцип», на якому навчалися ефективніше захищати права поранених ветеранів.

Фахівці системи БПД допомагають розв’язувати правові проблеми військовослужбовцям та ветеранам війни. Лише цього року опрацьовано понад 18 000 звернень від них.

Розширення кола правових питань, з якими звертаються захисники України, вимагає поглиблення професійних знань юристів, що надають безоплатну правничу допомогу.

Часто захисники та захисниці України потребують допомоги у складенні рапортів, зокрема про проходження військово-лікарської комісії, на відпустку, на видачу довідки про обставини та причини поранення, на звільнення з військової служби, а також допомоги для оскарження дій чи бездіяльності військових частин, ТЦК та СП, для отримання статусу УБД тощо.

Про особливості захисту прав поранених військовослужбовців під час тренінгу розповідали тренерки — співавторки Збірника правових позицій Верховного Суду щодо захисту прав ветеранів АТО та ООС — військова юристка, експертка правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип» Анастасія Володенкова та юристка Анастасія Заволока.

Серед ключових питань тренінгу:

  • Виплата грошового забезпечення та додаткової винагороди за період лікування та відпустки за станом здоров’я. Актуальні проблеми, судова практика.
  • Довідка про обставини травми та проходження ВЛК: основні аспекти, висновки та на що вони впливають.
  • Оскарження висновків ВЛК. 
  • Проходження медико-соціальної експертної комісії, оскарження висновків. Виплата одноразової грошової допомоги.
  • Пенсійне забезпечення, статус особи з інвалідністю внаслідок війни та відповідні соціально-правові гарантії. 

Юристи працювали з практичними кейсами та ділилися власним досвідом.

«Під час тренінгу всі проблемні питання розбирали колегіально, ділилися юридичними хитрощами та прийомами, що дасть змогу більш якісно надавати правничу допомогу. Оскільки будь-який сторонній досвід дозволяє актуалізувати власні знання та в подальшому пришвидшувати вирішення питань військовослужбовців», — зазначає провідний юрист відділу безоплатної правової допомоги Дніпровського місцевого центру з надання БВПД Павло Довгопол.

Заплановано проведення ще кількох тренінгів щодо захисту прав військовослужбовців для юристів системи БПД, що працюють зі зверненнями військовослужбовців.

Крім цього, юристи ГО «Принцип» готують для фахівців системи БПД інформацію про актуальні зміни в законодавстві, які стосуються поранених військовослужбовців, а також інших дотичних питань. 

З-поміж інших домовленостей у межах співпраці — підготовка спільних інформаційних матеріалів для ТЦК та СП тощо.

Довідково. Громадська організація «Принцип» заснована Масі Найємом та Любов’ю Галан для правового захисту військових. Її фахівці створили правовий навігатор, в якому представлені готові алгоритми розв’язання правових проблем, щоб поранені військові не загубилися в документах, потрібних для оформлення різних статусів та соціальної допомоги.