назад

Адвокат допоміг сусідам вирішити спір щодо спільного користування криницею

Завдяки професійності адвоката Юрія Дем’янова сусіди порозумілися і уклали мирову угоду, яка визначає порядок спільного користування колодязем.

     До Хмельницького місцевого центру з надання БВПД звернувся мешканець одного з сіл Хмельницького району з проханням призначити адвоката для вирішення спору з сусідами щодо користування криницею.

     Чоловік розповів, що у 1984 році його батько разом із сусідом викопали криницю на два домоволодіння, поділивши усі витрати порівну. Колодязь побудували на межі земельної ділянки, що належала сусідові: там вода залягала ближче до поверхні землі, а сама ділянка розташовувалася на краю вулиці, що давало можливість вільного доступу до криниці.

     Після смерті сусідів обидва землеволодіння відійшли спадкоємцям. Однак між новими власниками склалися неприязні стосунки, і сусід, на межі земельної ділянки якого була споруджена криниця, обгородив її парканом. Відповідно чоловік, що звернувся до центру, уже не міг безперешкодно користуватися колодязем.

     У місцевому центрі представляти інтереси клієнта в суді доручили Юрію Дем’янову. Адвокат підготував позов до Хмельницького міськрайонного суду з проханням встановити постійний сервітут (право обмеженого користування чужим майном з певною метою у межах, визначених договором чи законом) у вигляді права клієнта та членів його сім’ї на прохід через земельну ділянку сусідів до криниці та користування водою з неї.

     Завдяки професійній роботі адвоката під час розгляду справи між сторонами було укладено мирову угоду, відповідно до якої сусіди домовились, що відповідач не буде чинити перешкод позивачу та членам його сім’ї у користуванні криницею, яка розташована на його земельній ділянці, тобто дозволятиме прохід через земельну ділянку до розташованої на ній криниці, зокрема й для технічного обслуговування водяного насосу. Крім того, в угоді обумовили час, коли позивачеві та членам його сім’ї дозволено безперешкодний прохід до колодязя.

     У разі порушення сторонами умов мирової угоди, при належному оформленні таких фактів (у вигляді акту і за участі представників сільської ради), сторони мають право у встановленому чинним законодавством порядку звернутися до компетентних органів для захисту своїх прав.