назад
30.05.23

Хотіла отримати догляд та турботу, а була вимушена шукати справедливості в суді

У 2020 році пані Зінаїда уклала договір довічного утримання (догляду), відповідно до якого передала у власність доглядачів свою квартиру, натомість вони зобов’язувалися забезпечити жінку  утриманням та доглядом довічно, а також оплачувати комунальні послуги. Однак з січня 2022 року вони припинили виконувати свої зобов’язання по договору.

Враховуючи те, що її  дохід, що не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то вона має право на усі послуги системи БПД, у тому числі на представництво інтересів у суді. Уповноважили представляти  інтереси пані Зінаїди призначили адвокатку Ольгу Плюту.  Згодом її замінив адвокат Сергій Карчевський, який підготував позов про розірвання договору довічного утримання (догляду) та  представляв інтереси клієнтки у суді.

«За договором довічного утримання одна сторона  передає другій стороні у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов`язується забезпечувати відчужувана утриманням та (або) доглядом довічно», — консультує адвокат Сергій Карчевський.

За його словами, договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду: на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов`язків, незалежно від його вини.

У разі розірвання договору довічного утримання (догляду) у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення.

Суд задовольнив позовні вимоги та розірвав договір довічного утримання (догляду).

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 335/3468/22