назад

Клієнту допомогли домогтися перерахунку пенсії і збільшити її розмір

До Менського бюро правової допомоги звернувся пан Володимир. Він розповів, що управління Пенсійного фонду України протиправно і необґрунтовано відмовило йому у перерахунку пенсії, чим порушило його законний інтерес у зарахуванні періоду роботи до страхового стажу.

У період з 1986 року по 1992 рік чоловік працював на посаді тракториста в експедиції глибокого розвідувального буріння на нафту та газ в Тюменській області рф, що підтверджується записами у трудовій книжці. 

У січні 2023 року Володимир звернувся до Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії за віком, у зв’язку з наданими додатковими документами. До заяви чоловік долучив завірені копії трудової книжки та довідки з місця колишньої роботи. Але йому відмовили у проведенні перерахунку пенсії через невідповідність дати звільнення і дати видання наказу про звільнення.

Отримавши відмову, Володимир вирішив відстоювати свої інтереси й відновити порушене право. Отож, він звернувся до Менського бюро правової допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти інтереси клієнта в суді призначили адвоката, що співпрацює з системою БПД, Валерія Зощенка.

Адвокат зауважив, що відсутність інших документів на підтвердження трудового стажу не може нівелювати відомості трудової книжки та позбавляти особу права на належне пенсійне забезпечення з урахуванням набутого нею трудового стажу. Також не можуть бути підставою для не зарахування періодів роботи і певні недоліки заповнення трудової книжки. А прийняття для підтвердження стажу роботи інших письмових документів застосовується тільки в тому випадку, коли в трудовій книжці відсутні відповідні записи про роботу особи на підприємстві.

Крім того, на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці, оскільки неналежний порядок організації ведення документообігу на підприємстві, не може бути правомірною підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист в питанні зарахуванні страхового стажу.

Отож, узгодивши з клієнтом правову позицію, адвокат звернувся до суду із позовною заявою про визнання дій Головного управління Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.

У результаті розгляду матеріалів справи, суд задовольнив позовні вимоги клієнта у повному обсязі, визнав протиправним та скасував Пенсійного фонду України та зобов’язав провести зарахування до страхового стажу пана Володимира періоду роботи з 1986 року по 1992 рік та здійснити перерахунок і виплатити пенсії за віком, згідно з ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням раніше виплачених сум.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 620/2166/23