назад

Учаснику бойових дій допомогли визнати право власності на нерухоме майно за набувальною давністю

Трапляються випадки, коли особа володіє майном, не будучи його власником. Усунути всі сумніви щодо належності майна можна, звернувшись до суду з вимогами про визнання права власності на майно за набувальною давністю.

Вкотре до фахівців Шишацького бюро правової допомоги Полтавського місцевого центру звертаються громадяни, щоб вирішити свої питання щодо визнання за ними права власності за набувальною давністю, про яку й піде мова у цій статті.

Не винятком став і  Любомир, який являється учасником бойових дій. В ході спілкування повідомив, що з березня 2012 року почав проживати в орендованому житловому будинку, в якому мешкає і по теперішній час. З моменту вселення він вів господарство, сплачував комунальні платежі, здійснював поточний ремонт будинку та підтримував його в належному стані.

Полтавський місцевий центр доручив складення документів процесуального характеру клієнту фахівчиню Шишацького бюро правової допомоги Катерину Малаш.

Після ознайомлення та аналізу документів, які були наданні клієнтом, стало відомо, що Любомир у 2012 році добровільно вселився до житлового будинку. До 2004 року головою домогосподарства являлася пані Євдокія, яка померла у 2004 році й після її смерті власників у будинку більше не було. Крім того, довідка, яку надала староста, свідчить, що Євдокія на момент смерті проживала сама.

Пан Любомир пояснив, що він вселився до будинку як господар, оскільки знав, що власника будинку вже немає, тому почав там проживати, користуючись та володіючи ним одноособово.

Юристка на основі наданих документів та відомостей склала позовну заяву до Шишацького районного суду про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.

«При зверненні до суду з вимогами про визнання за набувальною давністю права власності на нерухоме майно, позивачем має бути доведений факт існування такого нерухомого майна, відкритість та безперервність володіння ним без правової підстави; добросовісність заволодіння майном; факт володіння спірним майном протягом строку, який складає не менше 10 років» – консультує юристка Катерина Малаш.

Враховуючи обставини справи та дослідивши додані до позовної заяви докази, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача, оскільки в позасудовому порядку він не може захистити свої права. Після набрання рішенням суду законної сили пан Любомир зможе зареєструвати право власності на житловий будинок.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №551/2367/22