назад
20.07.22

Киянці допомогли вирішити складну життєву ситуацію

Ситуація, коли подружжя, перебуваючи в зареєстрованому шлюбі, не проживає разом, не веде спільне господарство і, більше того, хтось з подружжя вже перебуває у нових стосунках, доволі розповсюджена в сучасному суспільстві. Проте, члени такої родини часто не розуміють, які юридичні наслідки можуть настати від таких взаємовідносин.

Отож, до Київського бюро правової допомоги № 7 звернулася киянка, що потрапила у заплутану життєву ситуацію, яку вона не змогла вирішити без допомоги фахівця у галузі права. Так, пані Катерина, перебуваючи у зареєстрованому шлюбі та не проживаючи разом з чоловіком, фактично створила нову сім’ю, в якій народилася спільна дитина. І ось тут з’явилися обумовлені законом юридичні наслідки, подолати які можна лише в судовому порядку.

Тож, звернувшись до Київського бюро правової допомоги №7, жінка розповіла, що в 2014 році вона зареєструвала шлюб з паном Русланом та вже у 2019 році шлюбні відносини фактично зупинилися і подружжя почало проживати окремо. У тому ж році пані Катерина розпочала інші відносини та створила нову сім’ю але без офіційної реєстрації шлюбу. У 2020 році у цій родині з’явилася спільна дитина – син Тимофій. Ось тут і виникла проблема, батьком дитини був зареєстрований не біологічний батько, а чоловік, з яким пані Катерина юридично перебувала у зареєстрованому шлюбі. Так як, ч.1 ст. 133 Сімейного кодексу України, передбачено, що  «дитина яка народилася у подружжя, дружина записується матір’ю, а чоловік батьком».

Вирішити це питання в правовому полі  взявся адвокат, що співпрацює з системою БПД, Олексій Константинов.

Під час першої зустрічі з адвокатом клієнтка повідомила, що у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин, в 2020 році звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу.

Рішенням суду від 15 квітня 2020 року  шлюб між Катериною та Русланом було розірвано. Але до моменту винесення рішення суду про розірвання шлюбу пані Катерина народила сина від чоловіка з яким фактично проживає, але не перебуває у зареєстрованих шлюбних відносинах, тому батьком дитини зареєстрували чоловіка, з яким пані Катерина юридично перебувала у шлюбі, тобто Руслана.

Тож, адвокат з’ясувавши всі обставини справи, дослідивши наявну доказову базу, погодив з клієнтом  правову позицію ведення справи та склав позовну заяву «Про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини».

 Предметом доказування в  таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. Уразі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорюваних відомостей з актового запису про народження дитини, – адвокат Олексій Константинов.

У зв’язку з скрутним матеріальним становищем клієнтки, що позбавляє її можливості провести судово-генетичну експертизу, адвокат в якості доказів долучив до позову заяву біологічного батька дитини про визнання його батьком дитини та заяву відповідача про відсутність заперечень щодо виключення відомостей як батька дитини.

При розгляді цієї справи, посилаючись на норми національного законодавства, суд врахував інтереси дитини, права та обов’язки батьків,  надав належну оцінку доказам та виніс рішення, яким позов пані Катерини задовольнив повністю.

З повним тексом рішення можна ознайомитись за посиланням.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/105027289