назад
08.05.24

Лише через суд військовослужбовиця змогла отримати належну їй індексацію грошового забезпечення

Юлія  — військовослужбовиця та учасниця бойових дій, у 2018 році вона змінила місце служби. Під час звільнення з військової частини вона не отримала всіх розрахунків, зокрема їй не виплатили індексацію грошового забезпечення за останні два роки служби.

Щоб захистити свої порушені права жінка звернулася до системи БПД  — Чернігівського бюро правничої допомоги.

Юлія  — має статус УБД, який дає їй право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. 

Представляти інтереси клієнтки у суді доручили адвокатці, яка співпрацює з системою БПД, Наталії Чепурній.

Вона узгодила з жінкою правову позицію, склала та подала до суду адміністративний позов до військової частини, в якому просила визнати протиправною бездіяльність в/ч та зобов’язати її нарахувати та виплатити Юлії індексацію грошового забезпечення за 2016  — 2018 роки.

Отож, суд задовольнив позов військовослужбовиці у повному обсязі та зобов’язав військову частину нарахувати та виплатити Юлії індексацію грошового забезпечення.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 620/15682/23.

Під час судового захисту прав клієнтки адвокатка посилалася на норми чинного законодавства, зокрема Кодексу законів про працю України, якими передбачено право Юлії на отримання індексації грошового забезпечення.

Так, відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

А відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», індексація грошових доходів населення – встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Закон України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» передбачає, що державні соціальні гарантії є обов’язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.