назад

На Житомирщині переселенці допомогли встановити належність їй документів, необхідних для призначення пенсії

Валентина Іванівна переїхала на Житомирщину з Великоолександрівки, що на Херсонщині. Облаштувавши побут у Черняхівській громаді, жінка взялася оформлювати пенсію за віком.

Проте у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області їй повідомили, що в документах, які вона надала для підтвердження страхового стажу, виявили невідповідності. Зокрема, по-різному було зазначено по батькові жінки в документах, що посвідчують особу, та в довідках, виданих управлінням освіти одного з міст Республіки Молдова, де Валентина Іванівна працювала тривалий час.

Оскільки роботодавець перебуває в іншій країні, розвʼязати проблему в позасудовий спосіб жінка не змогла. У Черняхівському бюро правової допомоги, куди вона звернулася по консультацію, їй пояснили, що владнати справу можна лише через суд.

Позаяк Валентина Іванівна має право на безоплатну вторинну правову допомогу як внутрішньо переміщена особа, у місцевому центрі їй призначили адвокатку — Ірину Соломонюк. Адвокатка підготувала до суду заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Суд врахував наведені в заяві аргументи та надані докази й дійшов висновку, що є достатньо підстав вважати доведеним факт належності виданих документів саме Валентині Іванівні. А відтак задовольнив заяву. Тепер жінка зможе оформити пенсію за віком.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 293/2220/22

Довідково. Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду №5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов’язується з наступним вирішенням спору про право.