назад
21.08.23

Ініціали в архівній довідці ледь не завадили виходу на пенсію

Тетяна все життя сумлінно працювала в рідному селі дояркою. Коли настав час виходу на заслужену пенсію, жінка зібрала всі необхідні документи та звернулася до Пенсійного фонду. Проте отримала відмову, оскільки в одній з архівних довідок, в якій підтверджуються періоди роботи Тетяни, не повністю зазначено її ім’я по батькові, а вказані лише ініціали. Відтак Тетяні не могли зарахувати три роки страхового стажу.

По допомогу у розв’язанні питання жінка звернулась до системи безоплатної правничої допомоги в Одеській області. Оскільки середньомісячний дохід Тетяни не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси в суді уповноважили головного юриста відділу безоплатної правової допомоги Арцизького місцевого центру з надання БВПД Сергія Нофенка.

Ознайомившись з наявними документами, юрист зібрав необхідні докази та підготував заяву до суду про встановлення факту належності жінці правовстановлюючого документа, яким є архівна довідка. 

Суд, розглянувши обставини справи у судовому засіданні, дійшов висновку, що розбіжності в написанні по батькові Тетяни в архівній довідці, пов’язані з неуважністю особи, яка склала вказану архівну довідку. Відтак суд ухвалив рішення про встановлення факту належності архівної довідки пані Тетяні.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 492/947/22