назад

До Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центр) звернулася клієнтка К., яка повідомила, що упродовж двох останніх років потерпає від фізичного та психологічного домашнього насильства з боку колишнього чоловіка.

Жінка зазначила, що після розірвання шлюбу у 2018 році вони з вже колишнім чоловіком залишились проживати в одній квартирі. Від шлюбу у них народилося двоє дітей 2003 року та 2012 року народження, які на даний час утримуються лише жінкою.

Після звернення клієнтки К. до центру, фахівцями було прийняте рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, так як вона є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу та відноситься до категорії осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Для складання заяви про видачу обмежувального припису, відповідно до виданого доручення № 0000-00022 від 29 липня 2019 року, був призначений адвокат Горблюк Роман Васильович.

Вивчивши всі матеріали справи щодо наявності психологічного та фізичного насильства, що чинить колишній чоловік відносно клієнтки К. та дітей, а також враховуючи, що поведінка кривдника виражається у погрозах, постійних образах, нецензурній лайці у присутності дітей та агресивній поведінці, адвокат прийшов до висновку, що клієнтка К. є жертвою домашнього насильства та має право на захист у порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

16 серпня 2019 року Ковельський міськрайонний суд Волинської області, прийнявши до уваги обставини справи та пояснення клієнтки К., приходить до висновку про необхідність застосування у відношенні до кривдника заходу тимчасового обмеження його прав на строк 3 місяці, а саме – заборонити у відповідний строк перебувати у місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою.