назад

Працівник Ковельського місцевого центру допомогла громадянину прийняти спадщину

До Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги на підставі довіреності від свого сина (громадянина А.) звернулася громадянка М. з метою вирішення проблеми стосовно прийняття спадщини.

Справа в тому, що 18 жовтня 2012 року помер батько громадянина А., після смерті якого залишилось спадкове майно. На момент смерті батька син з ним не проживав. Батько зник безвісти у 2012 році і більше двох років місце його перебування було невідоме. Його тіло було знайдене у 2014 році, а син з 9.04.2013 року і по сьогоднішній день перебуває на військовій службі.
Оскільки на момент смерті батька син з ним спільно не проживав, для оформлення своїх спадкових прав йому необхідно було протягом шести місяців з дня смерті батька звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.
Однак, на момент знаходження тіла батька та встановлення факту його смерті, син перебував на військовій службі, а також будучи юридично необізнаним у певних аспектах оформлення спадкових прав, він не звернувся до нотаріуса за місцем знаходження спадкового майна з відповідною заявою про прийняття спадщини у встановлений ст. 1270 Цивільного кодексу України строк.
Ст. 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини, причому відповідно до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом встановленого ч. 1 ст. 1270 цього Кодексу шестимісячного строку, який починається з часу відкриття спадщини, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що її не прийняв.
Тому, Ковельським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було дано правову оцінку ситуації та видано наказ про надання безоплатної вторинної правової допомоги, яким призначено заступника начальника відділу представництва Ковельського місцевого центру Оксану Воробей для надання правової допомоги.
Спеціалістом було складено позовну заяву про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ковелі справу № 159/4955/16-ц від 29 грудня 2016 року, Ковельський міськрайонний суд Волинської області вирішив задовольнити позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини повністю, визначити строк у три місяці з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті батька.
Рішення не було оскаржене до апеляційного суду Волинської області.

Додатково:
Ковельский місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел. (03352)5-30-63, e-mail: kovel.volyn@legalaid.gov.ua