назад

Представник Березівського бюро правової допомоги захистила у суді права постраждалої внаслідок ДТП жінки

14 грудня 2015 року з приводу надання правової допомоги у справі щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної події, до Третього одеського місцевого центру з надання БВПД звернулася громадянка Х., яка є особою з обмеженими фізичними можливостями та отримує пенсію у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Про можливість отримати безоплатну вторинну правову допомогу у центрі вона дізналася з газети.

За результатами розгляду звернення Центром було прийнято рішення про призначення для надання клієнтці безоплатної вторинної правової допомоги фахівця Березівського бюро правової допомоги Олени Танасійчук (Наказ про призначення працівника центру № 5-п від 25.11.2016).

В процесі своєї роботи спеціалістом Центру було підготовлено та подано позовну заяву в Березівський районний суд Одеської області.

 

Як було встановлено, в листопаді 2003 року відповідач порушив Правила дорожнього руху, вчинив дорожньо-транспортну подію, під час якої клієнтці Центру були завдані тілесні ушкодження середньої тяжкості, в результаті чого вона стала інвалідом другої, а потім першої групи. У зв’язку з чим у травні 2007 року жінка звернулася до Березівського районного суду Одеської області з заявою про стягнення моральної шкоди. Рішенням суду від 17.08.2007 року її позовні вимоги були задоволені, стягнуто з відповідача на її користь 20 000 гривень. Однак рішенням апеляційного суду Одеської області рішення Березівського районного суду Одеської області від 17.08.2007 року було змінено та стягнуто на її користь моральну шкоду у розмірі 10 000 гривень.

 

Однак, оскільки травма, отримана позивачем внаслідок ДТП, має продовжувальний характер, постраждала і надалі продовжує лікування та по теперішній час несе матеріальні витрати. Тривалий час вона перебувала на лікуванні в різних установах, що підтверджується відповідними довідками та чеками на придбання ліків.

 

Оскільки дорожньо-транспортну подію було скоєно у 2003 році, то судом повинні застосуватися норми Цивільного кодексу України у редакції 1963 року.

 

Відповідно до статті 440 ЦК України 1963 року шкода, завдана особі або її майну, а також шкода, завдана організації, підлягає відшкодуванню особою, яка спричинила шкоду, у повному обсязі.

 

Представник клієнтки бюро Олени Танасійчук, зібравши всі необхідні докази та приєднавши до справи необхідні документи, 08 листопада 2016 року подала до Березівського районного суду Одеської позовну заяву про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я.

Оскільки відповідача визнано винним у вчинені суспільно-небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 статті 286 КК України, у результаті чого він завдав шкоди здоров’ю позивача у вигляді каліцтва, то повинен відшкодувати їй понесені витрати на лікування.

 

Так, 02.03.2017 Березівський районний суд Одеської області вирішив позовні вимоги заявниці задовольнити у повному обсязі, ухваливши рішення по справі № 494/1293/16-ц про стягнення з відповідача на користь громадянки Х. клієнтки бюро 8609,61 гривень та судовий збір на користь держави у розмірі 640,00 гривень.