назад

Провадження по обвинуваченню особи у вчиненні злочинів у сфері проти власності та проти громадської безпеки

Доручення № 023-0001231 від 08.12.2014 року
Провадження № 697/2737/14-к.

Кваліфікація діяння – ч.3 ст.185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому). Санкція статті передбачає строк покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 6 років; ч.1 ст. 263 КК України (носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу). Санкція статті передбачає строк покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 7 років.

Адвокат Штих Микола Миколайович вступив у справу на стадії суду першої інстанції та приймав участь в розгляді справи в суді.
По справі обвинувачувалося 3 особи: Д.В.Ю. по 3 епізодам, Ж.В.О. по 2 епізодам і К.Е.Г., захисником якого був Штих М.М. по 2 епізодам.

Громадянин К.Е.Г. 13.09.2014року за попередньою змовою разом Д.В.Ю. та Ж.В.О., переслідуючи мету крадіжки чужого майна, діючи умисно, з корисливих мотивів, проникли на територію ПрАТ «Миронівська птахофабрика», де вчинили злочин передбачений ч.3 ст.185 КК України, чим завдали товариству значної майнової шкоди. Також, К.Е.Г. в кінці серпня 2014 року, перебуваючи на колгоспному ринку, що розташований в м.Каневі, шляхом знахідки незаконно придбав одноствольний однозарядний пістолет замаскований під авторучку, що згідно висновку експерта являється гладко ствольною вогнепальною зброєю, виготовленою саморобним способом із застосування верстатного обладнання для стрільби 5,6 мм патронами кільцевого запалювання, який при собі в кишені куртки, на міському автобусі перевіз до квартири, де тимчасово проживає та зберігав без передбаченого законом дозволу у власному портфелі до моменту виявлення працівниками міліції.
Таким чином, суд кваліфікував дії обвинуваченого К.Е.Г. за ч.3 ст.185 КК України та за ч.1 ст.263 КК України.
Судовий розгляд справи здійснювався 24.12.2014 року Канівським міськрайонним судом Черкаської області. Захисник Штих Микола Миколайович, який діяв за дорученням Черкаського ОЦБВПД, завдяки своєму професійному досвіду, зумів переконати суд суворо не карати підзахисного, пояснивши, що  К.Е.Г. на утриманні має двох малолітніх дітей, щиро кається, активно сприяв розкриттю злочину, вину визнає.
Суд всебічно дослідивши матеріали справи, взявши до уваги доводи адвоката та завдяки його виваженій правовій позиції призначив К.Е.Г. покарання:
– за ч.3 ст. 185 КК України у виді 3 роки позбавлення волі (мінімальний розмір покарання);
– за ч.1 ст. 263 КК України  у виді 4 роки позбавлення волі.
На підставі ч.1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого більш суворим покаранням, остаточно визначив  К.Е.Г. покарання і виді 4 роки позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України звільнив К.Е.Г. від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк, терміном 2 роки.

Зазначений вирок в апеляційному порядку не оскаржувався.