Пані Галина вийшла на пенсію за віком 19 років тому. Жінка має статус репресованої особи, яку в подальшому реабілітовано. Тому, до пенсії отримує доплату 43 гривні 52 копійки. Проте пенсіонерка дізналась, що відповідно до свого статусу має право на підвищення пенсії на 25 відсотків від мінімальної пенсії за віком.
Аби відстояти своє право за законне збільшення пенсії Галина звернулась до Коломийського бюро правової допомоги, що на Івано-Франківщині.
«Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, призначення пенсії підвищується – на 50 %, а членам їх сімей, яких було примусово переселено – на 25% мінімальної пенсії за віком», — розповіла начальник відділу безоплатної правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання БВПД Мар’яна Федорак.
Юристка допомогла пані Галині скласти заяву щодо підвищення пенсії, як репресованій особі. Однак Пенсійний фонд відмовив у підвищенні пенсії.
Для оскарження відповіді Пенсійного фонду Коломийський місцевий центр з надання БВПД призначив адвоката, що співпрацює з центром Олександра Куцого. Адвокат ознайомився з матеріалами справи та підготував позовну заяву до суду.
«Нарахування пенсії в повному обсязі покладається на відповідний територіальний орган Пенсійного фонду, проведення виплати пенсії пані Галині в не належному розмірі призвело до порушення права на отримання пенсійних виплат в гарантованому розмірі — 25 % мінімальної пенсії за віком», — зауважив адвокат.
Зрештою суд зобов’язав Пенсійний фонд здійснити підвищення до пенсії пані Галина в розмірі 25 % мінімальної пенсії за віком.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 300/969/23