назад

Росіяни вкрали архіви — чоловік доводив страховий стаж у суді

До початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, Анатолій жив та працював на Херсонщині, в Бериславі.

Через тимчасову окупацію рідного міста, чоловік з родиною стали ВПО. Прихисток знайшли на Черкащині, в Умані.

Коли Анатолій досяг пенсійного віку, то звернувся по призначення пенсії. Проте йому відмовили, тому що відсутній необхідний страховий стаж. Через виправлення в трудовій чоловіку не зарахували 2 роки — рік роботи та рік перебування на обліку у центрі зайнятості.

Йому вдалося отримати документи, що підтверджують страховий стаж періоду перебування на обліку в центрі зайнятості. Проте докази роботи з 1987 по 1988 р. отримати не може, оскільки документи обласного архіву під час окупації росіяни вкрали і вивезли до рф.

По допомогу Анатолій звернувся до системи БПД — Уманського бюро правничої допомоги.

Анатолій має статус внутрішньо переміщеної особи, це дає йому право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді доручили адвокату, що співпрацює з системою БПД, Ігорю Слободянюку.

Він підготував та подав до суду позовну заяву про встановлення факту, що має юридичне значення.

Свої позовні вимоги аргументував нормами чинного законодавства, зокрема Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників». Відповідно до останньої, відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації.

Відтак, на працівика не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці. Відсутність посилання чи неточних записів у первинних документах по обліку трудового стажу та нарахуванню заробітної плати на конкретну посаду, яку займав працівник у той чи інший період його роботи у підприємстві за наявності належним чином оформленої трудової книжки, не може бути підставою для виключення вказаних періодів роботи з трудового стажу, що дає йому право на призначення пенсії за віком.

Суд, ознайомившись з наданими доказами та показами свідків, задовольнив позовну заяву Анатолія і встановив юридичний факт: що він у період 1987—1988 роках офіційно працював.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 705/5924/23