назад

Щоб отримати чесно зароблене від роботодавця, довелося звертатися до суду

Світлана працювала сторожем на підприємстві. У 2021 році її скоротили, не нарахували їй заробітну плату та відмовилися проводити розрахунок.

Світлана неодноразово зверталася до роботодавця з проханням виплатити їй заробітну плату,  але завжди отримувала відмову.

Щоб захистити свої права та відстояти інтереси вона звернулася до Ічнянського бюро правової допомоги.

Середньомісячний дохід жінки не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, а отже вона має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти її інтереси у суді доручили юристці Галині Нестеренко.

Вона ознайомилась з матеріалами справи та підготувала низку запитів до підприємства.

Отримавши запити про надання довідок про нараховану та виплачену заробітну плату, підприємство почало розраховуватись зі звільненою працівницею — Світлана почала отримувати виплати по заробітній платі.

Остаточний розрахунок роботодавець провів несвоєчасно з порушенням законодавства.

Юристка зібрала докази, які підтверджували факт несвоєчасного розрахунку при звільненні, склала та подала до суду позовну заяву про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Оскільки відповідно до Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, які також визначені у кодексі.

Так, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

А не проведення з вини власника або уповноваженого ним органу розрахунку з працівником у зазначені строки є підставою для відповідальності, передбаченої статтею 117 Кодексу, тобто виплати працівникові його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Отож, взявши до уваги наведені докази, суд ухвалив рішення про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Завдяки цьому рішенню Світлана отримала повний розрахунок по заробітній платі та середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 20 000 гривень.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 733/990/23.