Пана Володимира (ім’я змінене) звільнили з роботи у той час, як він боровся за безпеку України в зоні антитерористичної операції поблизу Донецька. Атовець, добре знаючи, що захищає на Сході справедливість, вирішив відстоювати її і на рідній Козятинщині.
До того, як піти служити за контрактом до Збройних сил України, пан Володимир працював на родовищі в селищі Глухівці, яке славиться видобутком каоліну. Коли у 2017 році виникла нагальна потреба у чоловіках, готових захищати незалежність України, пан Володимир, не зволікаючи, поїхав у зону АТО. Проте під час його перебування у Донецькій області, керівництво компанії звільнило атовця з роботи.
Бажаючи захистити своє законне право, чоловік звернувся до системи безоплатної правової допомоги. Пану Володимиру, як учаснику антитерористичної операції, призначили адвоката за рахунок держави. Захисник Юрій Кузьмінський ґрунтовно підготувався до судового процесу й довів, що роботодавцем було порушено гарантовані державою права чоловіка.
Так, згідно із законом, за працівниками, призваними на строкову військову службу, мобілізованим або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, на строк до закінчення служби, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування.
У результаті якісної роботи адвоката, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області прийняв рішення скасувати наказ про звільнення пана Володимира, поновити його на роботі та стягнути з роботодавця середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 44 295 гривень та 1000 гривень моральної шкоди.
Регіональний центр з надання БВПД у Вінницькій області радить: не зважаючи ні на що, захищайте свої законні права і боріться за справедливість.
Довідково: