назад

Суд відмовив у застосуванні примусових заходів медичного характеру завдяки професійній роботі адвоката

Б. підозрювався у тому, що він двічі за попередньою змовою з іншим співучасником вчинив крадіжку каністр з дизельним пальним (ч. 2 ст. 185 КК України). Щодо нього матеріали були виділені в окреме провадження, оскільки відповідно до висновку судово-психіатричної експертизи Б. через розумову відсталість не усвідомлював своїх дій і не міг ними керувати. У зв’язку з цим через Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області 11.09.2015 йому було призначено захисника Бондаря Володимира Борисовича (доручення №021-0001565). Прокурор звернувся до Генічеського районного суду з клопотанням про застосування щодо Б. примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.

У судовому засіданні адвокат, будучи детально ознайомленим з матеріалами провадження, категорично заперечував проти задоволення клопотання. У першу чергу він звертав увагу суду на те, що пред’явлені прокурором докази доводять лише існування події злочину, однак не факт його скоєння підзахисним. Такими «доказами» зокрема були: протокол огляду місяця події із фототаблицею, розписка про збереження потерпілим речових доказів, висновки товарознавчих експертиз щодо вартості дизельного пального, довідка про вартість каністр, висновок судово-психіатричної експертизи. Не було допитано навіть потерпілого, оскільки той відмовився з’явитись у засідання. Також у клопотанні прокурора було зазначено, що злочин скоєно за попередньою змовою з іншою особою. Однак стороною обвинувачення не було надано жодного доказу на підтвердження цього, а саме вироку суду або результату розгляду справи щодо іншого співучасника, він не був заявлений як свідок.

Суд погодився з доводами адвоката щодо відсутності доказів вчинення його підзахисним крадіжок і ухвалив відмовити у застосуванні примусових заходів медичного характеру, а кримінальне провадження закрити. З повним текстом ухвали можна ознайомитись тут.

Прокурором була подана апеляційна скарга, однак вона була залишена без задоволення. З повним текстом ухвали апеляційного суду можна ознайомитись тут.