Сергій та Інна одружилися в 2016 році. Разом подружжя виховує сина Інни від попереднього шлюбу. Всі ці роки Сергій ставився до хлопця як до рідного сина, натомість хлопець почав називати чоловіка батьком. Оскільки рідний батько дитини помер у 2011 році, Сергій вирішив усиновити підлітка. По допомогу звернувся до Ізяславського бюро правової допомоги.
Чоловік розповів, що у нього з дитиною склалися доброзичливі взаємини. Він забезпечує хлопця всім необхідним, створює умови для його фізичного та духовного розвитку. Мати дитини та сама дитина погоджуються на усиновлення.
Вислухавши його історію, Сергієві порадили звертатися до суду. А оскільки він є учасником бойових дій, то має право на безоплатну вторинну правову допомогу, тож інтереси клієнта доручили представляти Мирославі Дацишиній, адвокатці, яка співпрацює з системою безоплатної правової допомоги.
Адвокатка підготувала заяву про усиновлення та звернулася до суду в інтересах клієнта.
На підтвердження вимог заяви адвокатка надала суду акт обстеження умов проживання заявника, висновок про стан його здоров’я, нотаріально засвідчену згоду матері дитини на усиновлення та службову характеристику заявника.
Доцільність усиновлення та його відповідність інтересам дитини засвідчила представниця органу опіки та піклування. Сам хлопець у судовому засіданні пояснив, що не заперечує проти усиновлення, адже вважає Сергія своїм батьком.
У результаті суд задовольнив позовні вимоги Сергія, ухваливши рішення записати його батьком дитини та змінити прізвище й по-батькові хлопця.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 675/1806/22