У червні до Жовтоводського бюро правової допомоги, що на Дніпропетровщині, звернувся військовослужбовець Едуард.
Він розповів, що має стареньку матір, яка є людиною з інвалідністю другої групи по загальному захворюванню та потребує постійного стороннього догляду, який він і намагається забезпечити.
Щоб належним чином оформити догляд за матір’ю, чоловіку, зокрема, потрібно надати документи, який підтверджують факт родинних відносин між ними, а саме: свідоцтва про шлюб та розірвання шлюбу матері.
Така необхідність виникла, тому що вони з матір’ю мають різні прізвища.
Свого часу матір Едуарда розлучилася з його батьком і вдруге вийшла заміж, змінивши своє прізвище.
Документи про розірвання шлюбу та укладення шлюбу з новим чоловіком у жінки не збереглися і немає можливості їх відновити — розірвання та укладення шлюбу відбулося на території рф, де жінка колись була на заробітках.
Оскільки чоловік не має потрібних документів, доводити родинні відносини з матір’ю потрібно у суді.
Едуард — ветеран війни і має право на безоплатну вторинну правову допомогу.
Представляти його інтереси у суді призначили завідувача Жовтоводського бюро правової допомоги Марка Веремейчика.
Він склав позовну заяву до суду, в якій просив, виходячи з інтересів особи щодо захисту права на соціальний захист, встановити факт родинних відносин між заявником та його матір`ю.
Суд задовольнив заяву та встановив факт родинних відносин між Едуардом та його матір’ю.
Тепер чоловік може скористатися правом звільнитися з військової служби, оскільки він має необхідність здійснювати постійний догляд за матір’ю з інвалідністю.
Довідково. Суд може розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки. Наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину тощо.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №176/1489/23