Захист трьох громадян здійснювали в одній справі адвокати за дорученнями Регіонального центру м. Києва (доручення ЗЗП № 026-0007349 від 11.07.2014р. – адвокат Гайдай Роман Петрович, доручення ЗЗП № 026-0007321 від 09.07.2014р. – адвокат Лавренов Валерій Львович, доручення ЗЗП № 026-0011367 від 04.04.2015 – адвокат Мірошник Олександр Миколайович).
Кримінальне провадження по обвинуваченню Т. О.Г., Б. Х.Ш., Г. Е.А. та Ш. М.І. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 311 КК України, Т.К.М. за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 309, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 311 КК України, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014100000000979 від 09.07.2014.
Так на думку обвинувачення Ш. М.І. погодившись на пропозицію Т.О.Г. та Г.Е.А. в складі організованої групи спільно з останньою як організатором, Т.К.М. та Б.Х.Ш. незаконно придбавали, виготовляли, зберігали, перевозили та пересилали з метою збуту та збували наркотичний засіб – «опій ацетильований» та придбавали, зберігали, перевозили та пересилали прекурсор «ангідрид оцтової кислоти» в період час часу з січня 2012 року до 24.04.2012 року.
Крім того в період часу з вересня 2011 року до 24.04.2012, Т.О.Г., Т.К.М., Б. Х.Ш., Ш.М.І. та Г.Е.А. в складі організованої групи незаконно придбавали, перевозили, пересилали, виготовляли та зберігали з метою збуту та збували на території м. Києва наркотичний засіб – «опій ацетильований» та незаконно придбавали, зберігали, перевозили та пересилали прекурсор – «ангідрид оцтової кислоти» з метою їх використання для виготовлення наркотичного засобу – «опію ацетильованого».
Крім того, кожний з учасників організованої групи в різний період часу, що на думку обвинувачення діяли в складі організованої групи спільно з Т.О.Г., Т.К.М., Б.Х.Ш., Ш.М.І. та Г.Е.А., відповідно до раніше розробленого Т.О.Г. та узгодженого всіма учасниками плану злочинної діяльності організованої групи, згідно відведених йому ролі та функцій, повторно незаконно збув Петрову П.П. та Іванову І.І. за ціною 80 гривень за 1 мл. наркотичний засіб – «опій ацетильований», який перед цим отримували в приміщенні квартири АДРЕСА в м. Києві від організатора організованої групи Т.О.Г., в приміщенні УБОЗ ГУМВС України в м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Антоновича, 114 у Петрова П.П. та Іванова І.І. працівниками міліції було вилучено наркотичний засіб, придбаний у кожного окремого учасника групи.
Крім того, в ході проведення обшуків за місцем проживання Т.О.Г., Т.К.М., Б.Х.Ш., Ш.М.І. та Г.Е.А., в м. Києві працівниками виявлено та вилучено наркотичний засіб – «опій ацетильований», що згідно раніше розробленого Т.О.Г. плану злочинної діяльності та відведених кожному з учасників організованої групи ролі та функцій, передала Т.О.Г. для подальшого збуту та який незаконно зберігали для подальшого збуту на території м. Києва особам, схильним до вживання наркотичних засобів.
Починаючи з 24.04.2012 року Т.О.Г., Т.К.М., Б.Х.Ш., Ш.М.І. та Г.Е.А були взяті під варту та перебували в слідчому ізоляторі. Починаючи з кінця 2014 року в зв’язку з тяжкими хворобами деяким обвинуваченим змінено запобіжний захід на домашній арешт, решта практично до винесення судом виправдувального вироку перебувала в слідчому ізоляторі.
У судовому засіданні обвинувачені винуватість у вчиненні інкримінованих їм злочинів не визнали повністю, заявляли, що злочину вони не вчиняв, збутом наркотичних засобів не займались та в жодній злочинній організації участі не приймали, а кримінальне провадження було відносно них сфабриковане, а наркотичні засоби за адресою проживання кожного підкинули працівники міліції.
Стороною обвинувачення на підтвердження пред’явленого обвинувачення суду надано ряд процесуальних документів щодо проведення неодноразових оперативних за купівель, результатів проведених обшуків та допитані в судовому засіданні свідки.
Так при аналізі процесуальних дій таких, як оперативні закупівлі стороною захисту надано суду суттєві зауваження щодо законності та повноти їх проведення, зокрема стороною захисту вказувалось на вибіркове залучення понятих, безпідставність застосування заходів безпеки до агента (закупника), порушення порядку вилучення наркотичних засобів, що взято судом в основу виправдувального вироку.
Крім того свідки сторони обвинувачення в ході допиту давали різні за змістом та суперечливі між собою показання, що також незалишене стороною захисту без уваги та акцентовано увагу суду в судових дебатах.
В зв’язку з вірним обранням стороною захисту правової позиції, узгоджених дій захисників щодо дотримання судом принципів змагальності сторін та дотримання розумних строків розгляду справи, сторона обвинувачення не спромоглась в передбачений законом спосіб надати суду належні та допустимі докази, що вчинене кримінальне правопорушення в якому обвинувачується особа та, що кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченими.
В результаті чого Святошинський районний суд м. Києва 28.09.2015 року постановив виправдувальний вирок в частині пред’явленого обвинувачення Т. О.Г., Б. Х.Ш., Г. Е.А. та Ш. М.І. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 311 КК України, Т.К.М. за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 311 КК України.
Вітаємо адвокатів та бажаємо подальших подібних успіхів!