назад

Як колишньому військовослужбовцю допомогли реалізувати право на безоплатне отримання земельної ділянки. Успішний кейс Сумщини.

Кожен громадян України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної і комунальної власності у визначених Земельним кодексом розмірах. А чи так це насправді?

З цим питанням зтикнувся майже кожен громадянин, який побажав реалізувати своє конституційне право та отримати у приватну власність до шести земельних ділянок різного цільового призначення. Наша історія розповість про пана Володимира (ім’я змінено із етичних переконань), який таки домігся за допомогою юристів сектору Роменського бюро правової допомоги, реалізації права та й ще й отримав моральну компенсацію за неправомірну відмову у затвердженні проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Сам же пан Володимир є особою із інвалідністю ІІ групи безтерміново, причина інвалідності – захворювання, пов’язане з виконанням обов’язків військової служби при перебуванні у країнах, де велися бойові дії.

«Клієнт звертається не в перший раз по питаннях, пов’язаних із порядком безоплатної передачі земельної ділянки громадянам із земель комунальної власності. Спочатку, чоловіка цікавили лише загальні норми та порядки. Ми допомагали ти надавали письмові консультації, як бути в тій чи іншій ситуації. Але в один із днів пан Володимир приніс рішення Роменської міської ради Сумської області про не затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки», –  розповідає завідувачка сектору Роменське бюро правової допомоги Алла Єрней.

Проаналізувавши рішення та всі інші документи юристкою було оперативно прийнято рішення про складання  адміністративного позову. Позаяк чоловік не міг вільно пересуватися, даний позов передбачав прохання, щоб розглянути дану справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Мотивувальна частина позову, складеного фахівчинею сектору,  передбачала не тільки визнання протиправним рішення Роменської міської ради, але й відшкодування моральної шкоди. Зокрема, аргементи стосувалися того, що відповідач, розглядаючи заяву пана Володимира, повинен був прийняти одне з двох рішень:

  • затвердити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідно до вимог ст.123 Земельного кодексу України;
  • або надати мотивовану відмову у його затвердженні. При цьому, у випадку надання відмови, відповідач мав керуватись лише тими підставами, виключний перелік яких визначено у Земельному кодексі України.

Завдяки професіоналізму Алли Єрней було прийняте позитивне рішення, а чоловік зміг відстояти своє право на безоплатне отримання земельної ділянки.

«На консультування до секторів бюро правової допомоги часто звертаюьться як діючі так і колишні військовосулцжбовці. Спектр питань доволі сильно різниться:  це і порядок призначення пенсії, різного роду соціальних допомог, ба навіть і порядок безоплатної приватизації земельної ділянки, як у пана Володимира», – наголосила очільниця сектору Роменського бюро правової допомоги Алла Єрней.

Справа в Єдиному реєстрі судових рішень  – https://reyestr.court.gov.ua/Review/103869872?fbclid=IwAR2kOj0yJSoAMnHNu9yNHKImn2c5zJlEdUp1YqTR2UB5PlEY6bAdNiUQ7fQ .