назад

Як потерпілій від домашнього насильства не стати кривдником?

До Полтавського бюро правової допомоги звернулася Христина, яка розповіла, що вже тривалий час між нею і братом існують неприязні відносини, які ще більше ускладнилися після того, як у двокімнатній квартирі, де мешкають брат із сестрою, з’явилася братова співмешканка. Іншого житла, крім батьківської квартири, жінка не має.

Час від часу виникали конфліктні ситуації, аж поки одного дня брат, будучи у стані алкогольного сп’яніння, після чергової сварки, не вибив скло у міжкімнатних дверях Христининої кімнати і намагався її побити. Жінка викликала поліцію, але чекати її прибуття у квартирі не наважилася, тож вийшла на вулицю, прогулятися. Наряд поліції, який прибув на виклик, у квартирі застав брата зі співмешканкою та їх гостей, з якими вони спільно вживали алкогольні напої і ці особи в один голос посвідчили, що це Христина ображала брата та співмешканку, погрожувала їм і навіть намагалася битися.

Як не намагалася Христина довести зворотне, одного її слова проти кількох свідків, які до речі, були зацікавленими, виявилося замало. Тож протокол про адміністративне правопорушення працівники поліції склали відносно Христини. На прохання жінки її доставили до притулку для жінок благодійної організації «Світло надії», адже залишатися у квартирі вагітній жінці з дитиною було не зовсім безпечно.

Оскільки  жінка належала до категорій осіб, які за законом мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, представляти інтереси клієнтки у даній справі доручили фахівцю Полтавського місцевого центру з надання БВПД Артемові Пархоменку.

«Слухаючи розповідь своєї клієнтки, вивчаючи документи, помітив певні протиріччя між інформацією, яка була використана проти моєї клієнтки. Ці моменти породжували розумний сумнів у тому, що моя клієнтка була кривдником та підсилювали особисте переконання, що саме вона є потерпілою, адже незважаючи на умовну ясність ситуації і наявності доказів проти Христини, існували обставини, які не знаходили логічного пояснення у описаній ситуації. Досвід підказував, що справедливість варто шукати саме на стороні моєї клієнтки. Це змусило прийняти виклик у боротьбі за досягнення бажаного результату і відновлення справедливості», – розповів юрист.

Вивчивши документи, надані сторонами, заслухавши пояснення, місцевий суд закрив провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв’язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Відносно брата клієнтки було складено протокол про адміністративне правопорушення, який був розглянутий іншим складом суду. За наслідками судового розгляду брат Христини визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням на нього адміністративного стягнення у вигляді десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян штрафу, а також стягнуто судовий збір за розгляд справи.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень відносно Христини: №553/6913/22

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень відносно брата: №553/6912/22