назад

Ямпільчанці допомогли встановити право власності на земельну ділянку під будинком. Успішний кейс системи БПД Сумщини

В Україні  десятий місяць поспіль триває визвольна війна проти загарбників. Не дивлячись на зміну пріоритетів, одне із топових питань по зверненням громадян все ж залишаються питання, пов’язані із правом власності. 

Наша справа

З одним із таких питань і звернулася пані Марія (ім’я змінено із етичних переконань) до одного із секторів бюро правової допомоги.

Жінка поскаржилась, що не має змоги переоформити своє обійстя та сільськогосподарські угіддя, бо немає документів на землю, якою вони з чоловіком користувалися усе життя. Фахівчиня сектору бюро, проаналізувавши питання, склала документ на призначення адвоката.

Перша зустріч із адвокатом, який співпрацює із системою БПД Сумщини

На першу зустріч із адвокатом пані Марія прийшла уже із своїм сином Миколою (ім’я змінено із етичних переконань). Як з’ясувалося син та його мати мають одну і ту ж проблему.

Адвокат Олег Страшок мав довгу, але динамічну розмову, про те, як і коли пані Марія та її нині покійний чоловік спільно надбали майно, про те, коли було звернення щодо реєстрації земельної ділянки. За результатами цієї розмови правник склав заяву із якою звернувся до суду.

Чим аргументував адвокат позов до суду?

Відповідно  до статті 392 Цивільного кодексу України(далі ЦК України) власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

А відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (стаття 1296 ЦК України).

Крім того, інформуємо, що Великою Палатою Верховного Суду була винесена постанова від 22 червня 2021 року у справі № 200/606/18, в якій суд прийшов до наступного висновку. ВП ВС вказала, що чинне земельне та цивільне законодавство імперативно передбачає перехід права на земельну ділянку в разі набуття права власності на об’єкт нерухомості, що відображає принцип єдності юридичної долі земельної ділянки та розташованої на ній будівлі або споруди, який хоча безпосередньо і не закріплений у загальному вигляді в законі, тим не менш, знаходить свій вияв у правилах статті 120 Земельного кодексу України, статті 377 ЦК України, інших положеннях законодавства.

Яке рішення ухвалив суд?

У результаті всебічного дослідження обставин справи Ямпільський  районний суд Сумської області виніс рішення на користь пані Марії та її сина Миколи, визнавши право власності на земельні ділянки під обійстям сільськогосподарські угіддя в рівних частках між позивачами.

Завдяки професіоналізму адвоката, який співпрацює із системою безоплатної правової допомоги Сумщини, мати та син зможуть скористатися своїм правом власності.

Номер справи 590/462/22 та посилання  на рішення суду- https://reyestr.court.gov.ua/Review/106168118 .