Починаючи з 2016 року пан Віктор проходив військову службу за контрактом у Збройних Силах України, маючи при цьому статус учасника бойових дій. Коли влітку 2019 року його контракт закінчився, чоловік подав рапорт про виплату йому грошової компенсації. Мова йшла про невикористану додаткову оплачувану відпустку як учаснику бойових дій (з 2016 по 2019 рік) виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення.
Однак, марно. Ані в останній день проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України, ані через деякий час грошову компенсацію пану Віктору не було виплачено.
За допомогою чоловік звернувся до фахівців Дніпровського місцевого центру з надання БВПД . У результаті кропіткої роботи юристів судом було:
визнано протиправною бездіяльність військової частини щодо ненарахування та невиплати пану Віктору грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за період з 2016 року по 2019 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби;
зобов`язано військову частину нарахувати та виплатити пану Віктору грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2016 року по 2019 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби.
Повний текст рішення ➡️ https://bit.ly/39d3zKH
Правове підґрунтя
Відповідно до статті 16-2 Закону України “Про відпустки” учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особам, реабілітованим відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув`язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу, надається додаткова відпустка зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.
Згідно з абз. 3 п. 14 статті 10-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” у рік звільнення військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей.