назад
29.06.23

Завдяки юристці системи БПД громадянка росії, що довгий час живе на Чернігівщині, отримала можливість стати громадянкою України

Пані Олена — громадянка рф, проте з 2009 року мешкає в селі на Чернігівщині. Нещодавно жінка втратила чоловіка, а з ним — і всі засоби для існування. Також у неї виникли труднощі з оформленням спадщини, оскільки вона громадянка іншої держави та має сплатити велику суму податку, з цієї ж причини вона не може претендувати на українську пенсію.

Отож, бажаючи отримати громадянство України, жінка звернулася до Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області, маючи підстави для набуття громадянства за територіальним походженням, адже її мати постійно проживала на території України до 24.08.1991 року.

Проте отримала відмову, у зв’язку з відсутністю належних документів, які підтверджували б цей факт. В той же час, Олена вирішила підтверджувати його у судовому порядку, для цього вона звернулася до Городнянського бюро правової допомоги.

Жінка розповіла юристці бюро Альоні Чусь, що бажає стати громадянкою України, а для цього потрібно довести, що її матір постійно проживала на території нашої держави до 24.08.1991 року. Вона наголосила, що її матір родом з України але певний час жила в Росії, де і народила своїх дітей. Згодом вона переїхала на Київщину, де мешкала до 2004 року, після чого знову повернулася до росії.

Більше того, всі найближчі родичі пані Олени, включаючи матір та дітей, сьогодні живуть в рф, вони не розділяють ставлення жінки до війни в Україні. А оскільки для неї це принципове питання — вона не розглядає можливість повернення до своєї родини.

Фахівчиня бюро, узгодивши правову позицію з клієнткою, склала заяву до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, в якій просила встановити факт постійного проживання її матері до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України». Оскільки належність та набуття громадянства України встановлюється згідно положень Закону України «Про громадянство України» і може пов’язуватися з фактом постійного проживання на території України в певний час.

Крім цього, Альона Чусь згодом представляла  інтереси жінки в Городнянському районному суді, який, в свою чергу, дослідивши матеріали справи, задовольнив вимоги клієнтки системи БПД.

Отож, отримавши рішення суду , пані Олена нарешті зможе стати громадянкою України, для цього їй потрібно знову звернутися до Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про громадянство України», громадянство України за територіальним походженням має право набути особа, (іноземець або особа без громадянства), яка сама чи хоча б один із ії батьків або ії дід чи баба, прадід чи прабаба, або ії рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України », або яка сама чи хоча б один з ії батьків або ії дід чи баба, прадід чи прабаба, або ії рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), а також її неповнолітні діти мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 732/403/23