Оксана півтора роки прожила в незареєстрованому шлюбі з Ігорем. За цей час у пари народився син, проте спільне життя не склалося і вони роз’їхалися.
Через півроку Оксана вийшла заміж за Олександра — брата свого колишнього співмешканця. Відтоді подружжя спільно виховує і забезпечує дитину від попередніх стосунків жінки.
Ігор весь цей час не бере участі у вихованні сина та відмовляється його матеріально забезпечувати.
Тож, жінка звернулася до Таталаївського бюро правової допомоги, що на Чернігівщині, щоб у судовому порядку стягнути з колишнього співмешканця аліменти на дитину.
Оскільки середньомісячний дохід Оксани не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів вона має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.
Представляти її інтереси суді доручили юристці Яні Мудревській. Вона склала по подала до суду заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на дитину.
Суд задовольнив заяву та стягнув аліменти на дитину, в розмірі однієї чверті заробітку платника аліментів щомісячно, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення нею повноліття.
Після чого Оксана звернулася вдруге. Вона просила допомогти їй стягнути аліменти на своє утримання.
Яна Мудревська, вивчивши матеріали справи, склала та подала до суду позовну заяву про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу та стягнення аліментів на утримання цивільної дружини.
Відповідно до ст. 84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка — батька дитини до досягнення дитиною трьох років навіть якщо подружжя розлучилося.
Взявши до уваги всі надані докази суд задовольнив позов у повному обсязі, прийнявши рішення встановити факт проживання однією сім`єю Оксани з цивільним чоловіком та стягнути з цивільного чоловіка на користь клієнтки аліменти на її утримання в розмірі однієї чверті заробітку платника аліментів щомісячно.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 747/69/23.