назад
24.04.23

Батьки, які опікуються дітьми з інвалідністю, дізналися як захищати свої права, використовуючи можливості системи БПД

Працюючи за принципами клієнтоорієнтованості та безбар’єрності фахівці київських центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги покращують доступ людей з інвалідністю до системи БПД. Зокрема, спеціалісти Лівобережного київського місцевого центру з надання БВПД розпочали співпрацю з Центром комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дарницького району, на базі якого щоп’ятниці працює консультаційний пункт доступу до системи БПД та проводяться правопросвітницькі заходи для батьків, які опікуються дітьми з інвалідністю.

Так, цими днями, головна юристка місцевого центру Лариса Вербіло розповіла батькам, які привели діток на реабілітацію до закладу, про забезпечення прав людей з інвалідністю на рівність і недискримінацію та про правові інструменти захисту власних інтересів.

Ці питання – дуже актуальні, оскільки,  кількість людей з інвалідністю, зокрема і дітей, в умовах повномасштабної війни постійно зростає. Батьки цих маленьких українців безперервно піклуються та доглядають за ними, тому їм важливо, знати свої права, вміти їх реалізовувати і забезпечувати своїм дітям повноцінний доступ до освіти, відпочинку та соціальної реалізації.

«Дивлячись на параолімпійців на різних змаганнях, пишаючись їхніми досягненнями на світових спортивних аренах, ми не знаємо про труднощі, які треба подолати людям з інвалідністю, щоб просто вийти на вулицю, відвідати кінотеатр чи кав’ярню, скористатися послугами аптеки чи перукарні, влаштуватись на роботу чи вступити до навчального закладу. Тому ми маємо реагувати на дискримінацію, не допускати  та захищати права людей з інвалідністю», – головна юристка Лівобережного київського місцевого центру з надання БВПД Лариса Вербіло.

Отож, під час заходу Лариса Вербіло пояснювала юридичні аспекти захисту своїх прав, інформувала, як діяти, коли такі права порушуються та які правові інструменти можна використовувати, щоб не постраждати від свавілля чиновників.

 

А по завершенню зустрічі, присутні отримали відповіді на свої правові запитання, що стосувалися реалізації прав дітей з інвалідністю.