назад

17671279 1327263087319276 25392380 n

20 березня 2017 року керівник Гусятинського бюро правової допомоги Наталія Янцевич провела виїзний прийом громадян у Чабарівській сільській раді Гусятинського району. Цього ж дня,  керівник Борщівського бюро правової допомоги Тетяна Кучіра провела виїзний прийом громадян в Глибочецькій сільській раді Борщівського району.

До мобільних пунктів консультування за безоплатною правовою допомогою зверталися жителі зазначених населених пунктів з питань укладання договорів оренди землі, соціального забезпечення, сімейного та  спадкового права, визнання особи такою, що втратила право на користування житлом та права громадян пенсійного віку на  пільги щодо сплати земельного податку.

17670970 1327263103985941 756627029 n

Жительку с. Чабарівка Гусятинського району цікавило питання розірвання шлюбу органом ДРАЦСу, на яке Наталія Янцевич надала вичерпну відповідь.

ВАЖЛИВО!

У позасудовому порядку (статті 106, 107 Сімейного кодексу України) розірвання шлюбу відбувається органами ДРАЦСу з двох підстав:

•подружжя виразило взаємну згоду на розірвання шлюбу та не має спільних неповнолітніх дітей;

•за заявою одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний недієздатним чи безвісно відсутнім.

Розірвання шлюбу в судовому порядку (ст.ст. 109, 110 Сімейного кодексу України) здійснюється у таких випадках:

•за заявою обох із подружжя, яке має спільних неповнолітніх дітей;

•відсутня згода одного з подружжя на розірвання шлюбу;

•один з подружжя, незважаючи на відсутність у нього заперечень, ухиляється від розірвання шлюбу в органі ДРАЦСу;

•якщо місце проживання одного з подружжя невідоме.

До заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, та про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України має бути додане свідоцтво про шлюб. До заяви про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України ініціатором розірвання шлюбу, крім того, додається копія рішення суду (витяг з рішення суду) про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім чи недієздатним.Також слід пам’ятати, що розірвання шлюбу не може бути пред’явлене будь-ким із подружжя у випадках вагітності дружини чи протягом одного року після народження дитини.

Тетяна Кучіра надала консультацію жителю с. Глибочок Борщівського району щодо права громадян пенсійного віку на пільги щодо сплати земельного податку.

ВАЖЛИВО!

Відповідно до Податкового кодексу України (далі – Кодексу) від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої групи, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, які визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах таких граничних норм:

•для ведення особистого підсобного господарства – у розмірі не більш як 2 га;

•для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, в містах не більш як 0,10 га;

•для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;

•для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;

•для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.

Слід зазначити, що до переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Пунктом 281.4 ст. 281 Кодексу зазначено, що якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 Кодексу, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Отже, фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо), після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку. При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком).

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. Шевченка, 54, тел. (03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги  за адресами:

Борщівське бюро правової допомоги – м. Борщів, вул. Шевченка, 20а, тел.: (03541) 2-28-80;

Бучацьке бюро правової допомоги – м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

Гусятинське бюро правової допомоги – смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

Заліщицьке бюро правової допомоги – м. Заліщики, вул. Ст. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

Монастириське бюро правової допомоги — м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги в Україні: 0 800 213 103.