назад

Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

412На електронну адресу Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги постійно надходять запитання, які стосуються правових гарантій внутрішньо переміщених осіб. Фахівці відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги надають наступні роз’яснення та консультації.
Згідно з ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII перереєстрація безробітних, яких у подальшому було зареєстровано як внутрішньо переміщені особи, здійснюється державною службою зайнятості за місцем перебування фактичного проживання особи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення іншого виду зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства.
Внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви).
Внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.
За додатковою інформацією з питань працевлаштування внутрішньо переміщені особи можуть звернутися до Кіровоградського обласного центру зайнятості (вул. Леоніда Куценка, 12) та Кіровоградського міськрайонного центу зайнятості   (вул. Євгена Маланюка, 15).
 Кіровоградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться  за адресою:
м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 64/53
Режим роботи: понеділок-п’ятниця з 8:00 до 17:00 год.
Тел.: (095) 87-662-33, (0522) 32-08-24
Інформацію підготували фахівці Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Морозова  та Тетяна Тур