назад

Про нове в законодавстві про аліменти: консультація фахівця

alimenty  10 лютого начальник Перечинського бюро правової допомоги Тетяна Кость та головний спеціаліст Іванна Хом’як взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Нове в законодавстві про аліменти: від спільних викликів до консолідованих зусиль». Захід організовано Ужгородською міською територіальною організацією Союзу юристів України.

    Учасники заходу обговорили основні зміни в законодавстві щодо сплати аліментів згідно Закону України № 2234-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який набрав чинності 6 лютого 2018 року, зокрема в частині посилення відповідальності неплатників аліментів.
    За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:
    1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
  2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
  3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
  4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

   За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.
  З набранням чинності Закону державний виконавець отримав право складати протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України і направляти його до суду для застосування до боржника адмін відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховуватимуть плату за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюватиметься погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
  За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, орган державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом десяти днів видає довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
  Одночасно із набранням чинності Закону, на сайті Міністерства юстиції запрацював Єдиний реєстр боржників із виплат аліментів https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
  Нагадуємо, що Перечинське бюро правової допомоги знаходиться за адресою:м. Перечин,пл. Народна, 16 (каб. 112),контактний телефон ( 03145) 2-34-57.