назад

8 тисяч гривень боргу за неправильні показники лічильника: оскаржувати довелося у суді

Навесні 2022 року, під час окупації свого населеного пункту російським військами, пані Вікторія передавала показники газового лічильника й помилилася цифрою. Коли ситуація у регіоні стабілізувалася, жінка зв’язалася із установою — провайдером послуг і повідомила про розбіжності.

Вже незабаром до неї приїхали представники компанії, зафіксували контрольні показники лічильника, склали акт, але другий примірник не залишили.

Вважаючи, що помилку виправлено, вона щомісяця, без затримок і в повному обсязі продовжувала здійснювати  оплату за природний газ згідно показників свого лічильника.

Однак у червні 2023 року Бобровицький районний суд письмово повідомив Вікторію, що, за заявою «Чернігівгаз Збут», виданий судовий наказ про стягнення з неї заборгованості за спожитий газ у сумі 7935,96 грн.

Вона вважала цей борг неправомірним, бо зробила все від неї залежне, щоб виправити помилку, тому звернулася до Бобровицького бюро правової допомоги.

Жінка, як землевласниця, мала право* на вторинну правничу допомогу, отож, представляти її інтереси у суді призначили завідувачку Бобровицьким бюро правової допомоги Олесю Подоляк. Вона вивчила матеріали справи і дійшла висновку, що виданий наказ необґрунтований.

Узгодивши правову позицію з клієнткою, юристка підготувала та подала до суду позовну заяву про скасування судового наказу. Оскільки, відповідно до ч.1 ст. 170 Цивільного процесуального кодексу України боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.

До заяви Олеся Подоляк додала копії розрахункової книжки за спожитий природній газ, які засвідчували відсутність заборгованості і вчасні розрахунки з компанією.

За результатом розгляду справи суд задовольнив заяву та скасував судовий наказ.

Довідково. Відповідно до п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» №14 від 23.12.2011 р., якщо заявлено вимогу про  стягнення  заборгованості  за надані   житлово-комунальні,  телекомунікаційні  послуги, послуги телебачення та радіомовлення (пункт 3  частини  першої  статті  96 ЦПК),  судовий  наказ  може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких  послуг,  інших  письмових доказів,  що  підтверджують  фактичне  надання  та отримання таких  послуг.  Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати  документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 729/832/23

*З 3 серпня 2023 року власники земельних ділянок у сільській місцевості не мають права на безоплатну вторинну правничу допомогу. Клієнтка звернулася раніше — до зміни законодавства.