назад

Матері загиблого захисника України допомогли реалізувати право на спадщину

До Сумського бюро правової допомоги № 2 звернулася пані Зінаїда – мати загиблого під Бахмутом захисника України. Жінка розповіла, що не змогла реалізувати своє право спадкоємці через розбіжності в ідентифікуючих даних, а саме у написанні прізвищ спадкоємця та спадкодавця, що стало перешкодою у встановленні родинних відносин.

Ця ситуація виникла через те, що Зінаїда народилася в Молдові і перший  свій паспорт отримала в Молдовській ССР. ЇЇ син народився в іншій країні і через неточності перекладу під час реєстрації зробили помилку в його прізвищі.

Свого часу жінка не звернула на це увагу, адже вона — багатодітна мати, має семеро дітей і в той момент думала лише про те, як  їх виховати та забезпечити усім необхідним.

Однак, у зв’язку із трагічними подіями, неточність у перекладі документів створила перешкоди для реалізації законних прав жінки як спадкоємиці після загибелі сина.

Щоб вирішити цю проблему вона звернулася до Сумського бюро правової допомоги № 2.

Оскільки середньомісячний дохід Зінаїди не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу і представляти її інтереси в суді призначили завідувачку Сумського бюро правової допомоги №2 Анну Кожушко.

«При першій зустрічі з клієнткою ми обговорили всі деталі справи — якими документами будемо підтверджувати факт родинних відносин, чи будемо залучати свідків тощо. Загалом, у цій справі було досить багато нюансів, адже переклад прізвищ з іноземної мови може створити проблеми, особливо якщо цей переклад прізвищ виконується декілька разів, особливо, якщо ці переклади відбувалися багато років тому», — зазначає Анна Кожушко.

Отож, юристка підготувала позовну заяву до суду про встановлення факту родинних відносин, зібрала та додала до заяви необхідні документи, залучила свідків. Як результат — суд повністю задовольнив вимоги заявника і встановив факт родинних відносин.

Тепер мати загиблого захисника України має можливість реалізувати свої спадкові права, а також отримати належну соціальну допомогу.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 587/1786/23