назад

Адвокатка, що співпрацює з системою БПД Сумщини, допомігла клієнтці зарахувати страховий стаж, якого не вистачало для призначення пенсії

Пані Тетяна, досягнувши пенсійного віку та набувши, як вона вважала, необхідний страховий стаж, звернулася до пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії.

Однак, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відмовило жінці у призначенні пенсії за віком у зв’язку з недостатнім страховим стажем, який, на їхню думку, був менше 29 років. Пані Тетяні не врахували два періоди її трудової діяльності, аргументуючи це відсутністю підпису відповідальної особи при звільненні жінки та відсутністю назви підприємства, на яке вона була прийнята на роботу. Ці неточності заповнення трудової книжки коштували жінці двох років стажу.

За таких обставин пані Тетяна звернулася до Охтирського бюро правової допомоги  та  повідомила про  намір звернутися до суду, щоб відстояти своє право на пенсійне забезпечення.

Отож, адвокатка, що надає безоплатну правову допомогу, Валентина Розторгуєва, проаналізувавши всі обставини справи, склала адміністративний позов про визнання дій пенсійного фонду протиправними, скасування його рішення та зобов’язання вчинити певні дії.

Під час розгляду справи вона, керуючись нормами чинного пенсійного законодавства, зосередила увагу суду на тому, що всі записи трудової книжки клієнтки містять повну інформацію про роботу у спірний період, вказані записи виконанні у відповідності до вимог законодавства, із зазначенням відповідних наказів та не містять будь-яких помилок або виправлень. Також вона зауважила, що працівник не може нести відповідальність за невірне чи не повне оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, а неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення особи конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питання надання пенсії за віком.

Сумський окружний адміністративний суд частково задовольнив позовні вимоги пані Тетяни, скасувавши рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про відмову у призначенні пенсії, зобов’язав його зарахувати пані Тетяні спірні періоди роботи до страхового стажу та повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком з урахування висновків суду.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень № 480/8598/22.