назад

Cпеціаліст місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги не дозволив дитині залишитися в будинку-інтернаті

До Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за допомогою у справі щодо визнання батьківства по відношенню до неповнолітнього сина звернувся громадянин Р..

З 2000 по 2005 рік клієнт центру  перебував у фактичних шлюбних відносинах з громадянкою Б., в 2001 році у них народився син. За недостатньою юридичною обізнаністю батько дитини під час реєстрації народження сина не подав заяву про визнання батьківства.

Таким чином, запис про батька в свідоцтві про народження дитини був зроблений на підставі ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України: «Народження дитини у матері, яка не перебуває  шлюбі, у випадку, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень проводиться за прізвищем матері, а ім’я та по батькові дитини записують за вказівкою матері».

В 2013 році громадянка Б. загинула. Згідно з розпорядженням служби у справах дітей Роздільнянської районної адміністрації, син клієнта центру отримав статус дитини-сироти.

Оскільки близьких родичів хлопчик не мав, то він перебував у притулку «Теплий дім» служби у справах дітей Роздільнянської районної державної адміністрації.

Батько відчував відповідальність по відношенню до сина та прагнув виховувати його у своїй новій родині. Коштів на приватного адвоката громадянин Р. не мав та звернувся за професійною юридичної допомогою до Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

17.11.2017 року працівниками центру підтверджено його право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги та наказами № 242-од, 243-од від 21.11.2017 року уповноважено працівника відділу представництва Романа Непочатова на складання процесуальних документів та представництва інтересів особи у суді.

Роман Непочатов зустрівся з громадянином Р., дослідив матеріали справи та склав позовну заяву, у якій просив суд визнати батьківство громадянина Р. по відношенню до неповнолітнього сина та внести зміни до актового запису у Книзі реєстрації народжень, змінивши записи про батька та прізвище дитини.

В ході розгляду справи відбулося 2 судових засідання, було проведено судово-генетичну експертизу за результатом якої батьківство нашого клієнта підтверджено.

16 травня 2017 року Роздільнянський районний суд виніс рішення, в якому повністю задовольнив позовні вимоги. Як результат – дитина буде виховуватися рідним батьком.