назад

Фахівці системи БПД допомогли збільшити розмір аліментів для одинокої матері

На Херсонщині фахівець Верхньорогачицького бюро правової допомоги Людмила Яценко допомогла матері, яка виховує двох дітей, отримати належні аліменти.

До Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка К. із заявою про збільшення розміру аліментів на двох неповнолітніх дітей у зв´язку з тим, що матеріальне становище її колишнього чоловіка значно покращилося.

Як розповіла фахівець бюро, згідно з історією справи, після розривання шлюбу у квітні 2013 року рішенням Верхньорогачицького районного суду з відповідача було стягнуто аліменти на утримання дітей у розмірі не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Разом із тим, на даний час збільшився розмір мінімальної заробітної плати, прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років, відбулося стрімке зростання цін на товари та послуги, що, у свою чергу, призвело до збільшення витрат на утримання дітей. Клієнтка також акцентувала увагу на тому, що на день видачі судового наказу відповідач був безробітним, натомість зараз він працює і щомісяця отримує заробітну плату. Крім іншого, колишній чоловік має земельний пай, земельні ділянки, житловий будинок садибного типу, веде домашнє господарство, утримує худобу тощо, тобто його матеріальне становище значно покращилося від дня винесення судового наказу.

Врахувавши всі ці обставини, суд повністю задовольнив позовні вимоги громадянки К. щодо збільшення розміру аліментів.

«Як засвідчує успішна практика, за умови знання своїх прав та можливості звертатись до центрів з надання безоплатної правової допомоги, одинокі матері можуть не лише домогтися виплати аліментів, а й перегляду їх розміру. Це рішення суду дозволить покращити матеріальне становище матері, яка виховує двох неповнолітніх дітей», – наголосив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, коментуючи результати справи.

Рішенням суду вдалося домогтися стягнення з відповідача коштів у розмірі 1/3 частки від всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, що не може бути менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття.