назад

Юристка системи БПД допомогла встановити факт народження дитини на тимчасово окупованій території

На тимчасово окупованих територіях відділи державної реєстрації актів цивільного стану не працюють. Тому, коли в сім’ї Дмитра, мешканця Бердянську, народилася дитина,  навіть наявність медичної довідки про народження не давала можливість зареєструвати народження та отримати свідоцтво. Зазвичай факт народження дитини в такому випадку встановлюється в судовому порядку.

Дмитро через соціальні мережі звернувся до Запорізького бюро правової допомоги. Головний юрист бюро Олена Пушкарь, яка сама є внутрішньо переміщеною з окупованих територій, відгукнулася і допомогла клієнту вирішити питання в досудовому порядку.

Для державної реєстрації народження на адресу електронної пошти відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області відправили копії необхідних документів.

Отримані від клієнта  документи скерували до відділу ДРАЦС для складання актового запису про народження в електронному вигляді та на паперових носіях без внесення відомостей щодо цього актового запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Свідоцтво про народження оформили в день складання актового запису про народження та воно залишилося у відділі ДРАЦС, а сім’ї на адресу електронної пошти надіслали його скановану копію та роз’яснили порядок подальшого отримання оригіналу свідоцтва про народження.

Оригінал свідоцтва про народження отримати мають право крім батьків дитини – близькі родичі дитини (брат, сестра, дід, баба, тітка, дядько) або їх представники.

Видача свідоцтва про народження здійснюється будь-яким працюючим на підконтрольній території Україні відділом ДРАЦС, за заявою про видачу свідоцтва, складеною у довільній формі за умови надання оригіналу медичного документа про народження, на підставі якого провели державну реєстрацію народження, після внесення відомостей актового запису до Реєстру.

Відділ ДРАЦС за місцем звернення особи невідкладно з використанням функціональних можливостей Реєстру надсилає запит до відділу ДРАЦС, яким склав відповідний актовий запис про народження, з проханням надіслати свідоцтво про народження та внести відомості актового запису до Реєстру, до якого додаються електронні копії (скановані копії, фотокопії) заяви про видачу свідоцтва та поданого медичного документа про народження.

Не пізніше наступного робочого дня з дня отримання такого запиту ДРАЦС вносить його відомості до Реєстру і надсилає свідоцтво про народження за місцем звернення особи, яким у той самий строк до відділу ДРАЦС за місцем складання відповідного актового запису надсилається медичний документ про народження для долучення його до справи.

У нашому  випадку, оригінал медичного свідоцтва отримала бабуся новонародженої дитини, яка мешкає в Одесі і передала його на тимчасово непідконтрольну територію

В подальшому, свідоцтво про народження у батьків дитини «підтягнулося» у мобільному додатку «ДІЯ».

Після отримання свідоцтва про народження головний юрист Олена Пушкарь допомогла оформити батькам грошову допомогу при народженні дитини.